2013. július 18., csütörtök

#6. Fejléc készítése összemosásos háttérrel

Fejléc készítése összemosásos háttérrel

A fejléchez szükséges képek: 









 1. Kezdjünk ismét egy alappal, ami a fejlécünk háttere lesz. Nyissuk meg, méretezzük akkorára, amekkorára szükségünk van. 


2. Nyissuk meg ezt a két képet, majd tegyük át a fejlécre, és méretezzük. Helyezzük el ott, ahol látni szeretnénk.

3. Kattintsunk az egyik képen kettőt, akkor előjön egy ablak. Az átlátszatlanságot állítsuk 30%-ra. A másik képpel is csináljuk ugyanezt meg.


4. Az összes képet, amit a bejegyzés elején lementettél, helyezd el a fejlécen úgy, hogy a képek valamennyire fedjék egymást. Üres hely ne nagyon maradjon a fejlécen. Mindegyik kép átlátszatlansága 30% legyen. FONTOS! Természetesen más értékkel is csinálhatod, attól függ, hogy mennyire halványan akarod, hogy legyen a fejléc hátterén. 

5. Miután minden képet rátettél a fejlécre, jobb oldalt a rétegeknél menj a nyíllal a legtetejére. Kattints a legelső képre. A fejlécen látni fogod, hogy melyik kép az, mert szaggatott vonallal közbe lesz jelölve.



6. Kattints a ’radír segédeszköz’-re jobb oldalt. Ott állítsd be a nyomást a második vonalhoz, a szám pedig 15 legyen. Az éppen aktuális rétegen (képen) tudsz dolgozni, amelyikre az előbb rákattintottál.
A radírt úgy tudod használni, hogy lenyomva tartod a bal egérgombot, és radírozó mozdulatokat végzel. 

7. A kép szélén a vonalat tudjuk „kiradírozni” ennek az eszköznek a segítségével. Éppen csak a legszélét radírozzuk ki, így egybeolvadnak a képek, és nem lesz olyan hatása, mintha csak egymásra lennének a képek dobálva.

8. Ha az adott réteg szélének kiradírozásával végeztünk, kattintsunk vissza a ’réteg intéző segédeszköz’-re, és menjünk a baloldali rétegekhez ismét. A következő réteget válasszuk ki, kattintsunk a radírra, és a csináljuk meg végig, minden rétegnek az elmosását. 

9. Ha minden réteg szélét leradíroztuk, egyesítsük a rétegeket. Azután nyissuk meg ezt a képet. Tegyük a fejléc közepére. Több képet is rakhatsz a fejlécedre, amit szeretnél, hogy előtérben legyenek, és fontos, hogy azok mind kivágott, png képek legyenek. Egyesítsük ismét a rétegeket.

10. Kattintsunk fent a ’T’ betűre, és írjunk valamilyen feliratot a fejlécre.

11. Egyesítsük ismét a rétegeket, és mentsük el png formátumban a fejlécünket.

Ugyanezt a technikát alkalmazhatod úgy is, hogy fekete fehérré teszed a képeket, amik a fejléc hátterében lesznek. Ezt úgy tudod megcsinálni, hogy fent a szürkeskálára nyomsz. Előjön egy ablak, azt csak simán okézd le.




A kész fejléc pedig..


Ugyanígy radírozással/elmosással tudsz csinálni fejlécet. Szerintem a szürkével vagy fekete-fehérrel jobban mutat ez a technika. 

Bátran kommenteljetek, írjatok a chatre, csoportba, ha valami nem világos. :)

A feladatért kattintsatok IDE!

Remélem hasznos volt, és tetszett a leírás. A következőben a szem átszínezését mutatom meg, hogy hogy kell csinálni. Ha valami kérésetek van, írjátok meg, és igyekszem elkészíteni.

xx. Sz Bius

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése